Fanča od Švejka

Irský vlkodav

První fena Irského vlkodava AKIMA PETRŮV DVŮR nás bohužel tragicky opustila po těžkém úrazu. Další fenkou byla úžasná FANČA OD ŠVEJKA, která mě inspirovala nejen k výstavám, ale i k chovu tohoto krásného plemene. Dosáhla mnoha výstavních úspěchů – šampion ČR, SR  a šampion klubu WDK. Odchovala tři vrhy a její potomci se uplatnili v chovu (AMOK, BENJAMIN, CORA, CECILY). Dožila se 9 let, které ukončila zrádná rakovina kosti. Chtěla bych poděkovat chovatelce paní Libušce Švejkové za přátelství a cenné rady, které mi spolu s Irskými vlkodavy a posléze Deerhoundy a Australskými teriéry dala. Také patří můj dík majitelům chovatelské stanice Von der Oelmühle v Německu, pánům Jürgenu Papenfuß a Jürgenu Rösner, kteří mi celá léta umožňují využití jejich kvalitních krycích psů a nikdy mi neodmítli pomoc.

Magenta v.d. Oelmühle
Druhou chovnou fenou chovatelské stanice PALUDUZ se stala MAGENTA VON DER OELMÜHLE – výborná společnice, která do chovu přispěla sílou kostry a milou povahou. Odchovala tři vrhy a neváhala jsem si ponechat její dceru ELISABETH zvanou „Bětuška“, nyní pokračovatelku chovatelské práce. MAGENTA narozená 11.6.1996 užívá ve svém věku zasloužilý důchod a je stále vůdčí fenou naší smečky.

Elisabeth Paluduz
ELISABETH PALUDUZ získala nejvyšší titul Interšampion, zvítězila též na světové výstavě v Amsterodamu (v mezitřídě) a poté odchovala svůj první vrh. Nejlépe se prosazuje její syn HUCKLEBERRY FIN, který nám dělá radost na výstavách a jeho sestra HONNY.

Brokenwheel Kodon
V roce 1995 přibyl do naší rodiny pes importovaný z Finska BROKENWHEEL KODON zvaný FIN. Byl typický svou vynikající povahou, kterou předával svým potomkům. Přispěl do chovu 6ti vrhy, z nichž někteří jsou šikovní na dostihové dráze (vrh "A" Z PALEOLITU) i na výstavách (ABRAM SIDERIT). Dožil se bez zdravotních problémů 9 let.

Gandalf Paluduz
Dalším vynikajícím potomkem MAGENTY byl úžasný pes GANDALF PALUDUZ, který zůstal doma. Dosáhl nejvyšších titulů u nás a i v zahraničí – Interšampion, 15x získal titul CACIB. K mému velkému zármutku uhynul na torzi žaludku ve věku 3,5 let. S jeho smrtí se nikdy nesmířím. Doufám, že jeho předpoklady ponesou jeho potomci.


V současné době je naše smečka posílena o dvě dorostenky ENIGMU MAKARIKARI a BEN VARREY REALLY IRISH.Axeta z Benáteckého křemene

Deerhound


Při návštěvách chovatelské stanice Von der Oelmühle mi učarovalo ještě jedno plemeno velmi podobné irským vlkodavům. Axeta z Benáteckého křemene V roce 1997 jsem získala první fenu skotského jeleního psa AXETA Z BENÁTECKÉHO KŘEMENE.  První vrh odchovala v roce 1999 a umožnila mi poznat úžasné vlastnosti tohoto starého plemene.

Alpaka Paluduz
V současné době máme s její dcerou ALPAKOU PALUDUZ odchováno ze 3 vrhů celkem 22 štěňátek deerhoundů, kteří nám dělají velkou radost.